AlfaCity Role Play

Задолжително прочитај пред да играш на Алфа Сити РолеПлеј

Go down

Задолжително прочитај пред да играш на Алфа Сити РолеПлеј

Пишување by Admin on Пон Сеп 12, 2016 10:58 pm

»  Ние не одговараме за пробивање на вашиот акаунт.
»  Не одговараме за исчезнување на ваши пари во игра или било каква друга имовина.
»   Доколку сте неактивен одредено време имот ке ви бидне продаден и отстапен на други играчи
»   Донатори немаат никаква предност во наведените работи и кршење правила


» Доколку сте отсутен повеќе од 1 месец не е прифатливо никакво отсуство и имот ке бидне отстапен на нови играчи
» Доколку се создаде глобална инфлација со некој статс се прави глобал рестарт на истиот


» При регистрација на акаунт внесете валидна ваша емаил адреса бидејќи тој маил е вистински власник на вашиот акаунт и само преку тој емаил може да си го повратите вашиот акаунт при негово губење
» Заштитете го вашиот акаунт со јака лозинка(користете букви и бројки Не заборавајте лозинка несмее да биде со SPACE)  и не ја кажувајте на никого ниту на администратор доколку некој ви бара пасворд пријавете го на админ.
» Не го давајте вашиот пасворд на никого ниту на администратор.
» Не прифаќајте никакви програми кој некој ви ги праќа со цел да имате предност во игра,сето тоа е лага само да ви го пробијат акаунт со keyloger и слично
» Можат да ви кажат дека постои некој чит да фатите пари,не верувајте и не симнувајте,бидејќи такво нешто не постои.
» Не верувајте на различни маилови,профили или страни лица кој не се овластени официјално од администратор на наш форум или сајт.
» Не подржуваме продавање/купување/размена на акаунти
» Постојат голем број на сервери кој се куќни или пак се хостирани но тоа не е важно некој од тие сервери не ја енкриптираат ваша лозинка кога ке се регистирате вие на таков сервер и ја пишете вашата лозинка тој што има пристап до акаунти кој се регистирани ја знае и вашата лозинка,чести случаи вие ставате иста лозинка како што ви е на DW и ви ја откријат со ваше регистирање на таков сервер,доколку се регистирате на други сервери никогаш не ставајте иста лозинка,вашата лозинка кај нас е 100% сигурна

Admin
Admin

Број на мислења : 2
Join date : 2016-09-12

Преглед на профилот на членот http://acrp.iftopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот