AlfaCity Role Play

Се што е против сервер следува БАН !!!

Go down

Се што е против сервер следува БАН !!!

Пишување by Admin on Пон Сеп 12, 2016 10:54 pm

Значи гледам многу глупости, серверот е се врски серверот пропаѓа, "РП" умре и многу други работи.
-Како прво, За да биднеш Гамемастер треба да си одредено време лидер и кога се избира гамемастер има анкета која е постевена во Администрација за да се изгласа нов ГАМЕМАСТЕР, кој има највеќе гласови добива Гамемастер.
-За да се постигне до Лидер потребно да се влозиж труд лидер да те процени според твоите РП на форумот и да добиеш поголем ранк во Мафиа/Полиција со тоа добиваш ратинг кај членовите и другите играчи на серверот, кога некој лидер ке отиде Down или пак ке стигне до гамемастер ти си следен што ке добиеш тест. ( Барем до сега е така, и незнам што зборите сите, значи сите лидери што се жалат што се DOWN се без врски дојдени и отвараат теми серверот пропаѓа ова она, значи ЗАПРЕПАСТЕН сум, ако серверот е со врски, објасни ми како ти стигна другар до Лидер? )

-Нешто од играчите. "На серверот нема РП само ДМ"
Значи страшно од ваша страна, Вие самите "РП-ери и Легенди" Дм-ате по серверот и сте научени само "ДМ ФОРУМ". и после нормално по форум зборење дека Админ тимот е крив затоа што вие  ДМ-ате и кога ве затворат пцуете. "Потоа Легендата Заминува"

-Вчера добија DOWN неколку Админи што после на чет на ФБ ми кажаа дека серверот е со врски, Извини другар ти беше со врска? После нормално Јадење гомна по другари во мала на чат на фб и излегуваат муабети од вас "Серверот е со врски"

-Серверот е направен за забава. Хеадите од серверот лично ништо не добиваат освен седење пред ПЦ и правење нови скипти и повеќе забава за вас а вие како ни враќате?

Admin
Admin

Број на мислења : 2
Join date : 2016-09-12

Преглед на профилот на членот http://acrp.iftopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот